Co zwiedzać na mazurach ?

Co zwiedzać na mazurach ?

Co zwiedzić będąc na Mazurach?

Mazury to wspaniałe miejsce, aby pokochać sporty wodne: żeglowanie, kajakarstwo czy jazdę na motorówkach. Jednak spędzając urlop w tej okolicy, warto zwrócić uwagę, na inne atrakcje, które oferuje ten rejon. Przedstawimy wam najciekawsze miejsca, które musicie zobaczyć!

Pałac w Drogoszach

Piękny pałac hrabstwa Donhoff, w którym można zwiedzić osiemnastowieczną bibliotekę czy kaplicę. Z całą pewnością, powinny go odwiedzić osoby, które interesują się historią. Pałac jest położony w pięknej okolicy, więc gdy już go obejrzycie, możecie udać się na spacer po parku krajobrazowym.

Bunkry Mamerki

To kolejna propozycja dla wielbicieli historii. Jest to niemiecka kwatera Adolfa Hitlera, która została wybudowana podczas II wojny światowej. Miejsce pokaże nam, jak w tamtym okresie mieszkali niemieccy żołnierze. Bunkry są położone w okolicach Wilczego Szańca, obok jeziora Mamry. Stąd też obecna nazwa Mamerki.

Twierdza Boyen

To miejsce, które w połowie wieku dziewiętnastego miało blokować jezioro Niegocin i Kisajno. Przez kolejne lata pełniła również funkcję wojenną, a po I wojnie światowej została zamieniona w szpital. Jest to interesujące miejsce, dzięki któremu będziecie mogli zapoznać się z historią Polski.

Mosty w Stańczykach

To zdecydowanie budowla, którą muście zobaczyć. W Stańczykach znajdują się dwa piękne mosty kolejowe. Zostały wybudowane nad doliną, a pod nimi płynie rzeczka Błędzianka. Są one podobne do starożytnych budowli. Z pewnością mosty położone w pięknej okolicy zachwycą was i będą miejscem, o którym przez długi czas nie zapomnicie. Dodatkowo są to najwyższe mosty w Polsce. Ich wielkość to około 36 metrów.

Piramida w Rapie

To zaskakujące miejsce wybudowane na początku XIX wieku. Wtedy piramida pełniła funkcję grobowca rodu Fahrenheitów. Jej założyciel, chciał, aby ciała, które będą się tam znajdować, zostały zmumifikowane, dlatego zdecydował się na taki wygląd budynku. Krąży również legenda, że to miejsce ma nadprzyrodzone moce. Piramida w Rapie jest ciekawym, tajemniczym miejscem, które powinniście zobaczyć.

Dodaj komentarz