Doszkalanie żeglarskie

Doszkalanie żeglarskie

Gdzie w Polsce można pożeglować?
Wiele osób myśli, że jedynym miejscem, gdzie mogą wybrać się na żagle to Mazury. Jednak jest jeszcze wiele innych jezior, o których musicie wiedzieć. Zapraszamy was do zapoznania się z naszym zestawieniem.

Jezioro Solińskie

To magiczne miejsce, w którym możemy pożeglować. Jest ono położone w Bieszczadach, więc macie możliwość upiec dwie pieczenie na jednym ogniu; pochodzić po górach i wybrać się na żagle. Mówi się, że jest to jedno z bardziej wymagających jezior w Polsce, ponieważ często zmieniają się tam wiatry oraz powierzchnia wody. Jednak z pewnością osoby początkujące będą mogły się tam odnaleźć.

Zalew Sulejowski

To jeziora znajdując się niedaleko centralnej części Polski, dlatego osoby zamieszkałe w Łodzi czy Warszawie w kilka godzin mogą tam dojechać. Zbiornik wodny jest duży, ale nie skomplikowany. Z tego powodu będzie ono wspaniałym miejscem dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z żeglowaniem.

Pęta Raduńska

Jest to zbiór jezior na Kaszubach, które są ze sobą połączone pętlą. Dużą zaletą tego terenu jest to, że zbiornik wodny jest położony w Kaszubskim Parku Krajobrazowym, dzięki czemu żeglarze będą mogli zatrzymać się w urokliwych zatoczkach oraz obserwować piękny krajobraz. Cały akwen to około 60 kilometrów, które będziemy mogli przepłynąć. Zaletom tych jezior jest to, że nie mogą tam pływać motorówki oraz skutery wodne, dlatego będziemy mieć większą ciszę niż na Mazurach.

Jezioro Czorsztyńskie

To pozycja dla osób, które swój urlop chcą spędzić nie tylko na żegludze, ale również na zwiedzaniu zabytków. Jest tam wiele zamków np.: Dunajec, który każdy fan średniowiecznych klimatów musi zwiedzić. Znajdziemy tam również wiele przystani, w których będziecie mogli się zatrzymać. Dodatkowo jest to kolejne miejsce, w którym możecie nie tylko żeglować, ale również pochodzić po górach.

Jezioro Charzykowskie

To kolejne jezioro znajdujące się w pięknej okolicy – w Parku Narodowym Bory Tucholskie. Jest to jedno z większych zbiorników wodnych w Polsce, dlatego warto się tam wybrać na żagle. Będziecie mogli odpocząć w pięknej okolicy. Jezioro Charzykowskie będzie odpowiednim miejscem dla początkujących oraz zaawansowanych żeglarzy.

Jeśli jesteś zainteresowany kursem to zapraszam do kontaktu !

Dodaj komentarz