Motorówka

Motorówka

Kurs na motorówkę

Motorówki wodne są bardzo popularną rozrywką. W Polsce mamy bardzo wiele miejsc, w których można na niej pojeździć np: Mazury, czy bardziej dostępny dla mieszkańców środkowej Polski, Zalew Sulejowski. Jednak trzeba do tego posiadać odpowiedni kurs. O czym zaraz wszystko opowiemy.
Kto może wziąć udział w kursie motorowodnym?

Przede wszystkim w kursie na motorówkę może uczestniczyć każdy, kto skończył 14 lat. Poza tym nie ma żadnych ograniczeń. Bez znaczenia jest wzrost czy waga osoby chętnej nabyć ten patent. Ważne są tylko dobre chęci i motywacja.

Jak wygląda kurs na motorówkę?

Uzyskanie patentu na motorówkę często jest porównywane do kursu prawo jazdy. Przede wszystkim osoba chętna będzie uczestniczyć, w dwóch etapach szkolenia. Pierwszy z nich jest teoretyczny. Czasami można w niej uczestniczyć online, ale to zależy od miejsca, w którym wykonujemy kurs. Podczas niego kursanci otrzymają dawkę wiedzy, która będzie niezbędna, aby samemu zacząć pływać. Na nich można dowiedzieć się, jak zbudowana jest motorówka oraz w jaki sposób się ją obsługuje. Dla niektórych może wydawać się to nudne, jednak, gdy już uzyskamy patent docenimy to, że ktoś powiedział nam o tych istotnych sprawach. Dodatkowo podczas teoretycznej części kursu, uczestnicy dowiedzą się, w jaki sposób należy manewrować, czy prowadzić sprzęt. Dzięki temu drugi etap, praktyczny, będzie jeszcze łatwiejsze. Pierwsza część trwa około trzech godzin. Po niej kursant wychodzi na wodę i uczy się prowadzić sprzęt. Trwa to podobnie długo co wykłady. Następnie, aby otrzymać patent, należy wziąć udział w egzaminie, który będzie prowadzić upoważniona przez Ministerstwo Sportu placówka. Warto jeszcze dodać, że kursanci mogą otrzymać materiały, które muszą samodzielnie przyswoić. Patent na motorówkę robi się bardzo szybko, więc osoby, które kilka tygodni przed wakacjami, uznały, że chcą spróbować swoich sił w tej dyscyplinie, z pewnością zdążą wykonać szkolenie. Całość kosztuje od 750zł do 1000zł, więc nie jest to duży wydatek, a z całą pewnością uatrakcyjni ono nam wakacje.

Jeśli jesteś zainteresowany kursem to zapraszam do kontaktu !

Dodaj komentarz