Patent na skuter wodny

Patent na skuter wodny

Kurs na skuter wodny

Sporty wodne stają się coraz popularniejsze. Bardzo wiele osób decyduje się spróbować swoich sił w różnych dyscyplinach. Jedną z nich jest jazda na skuterze wodnym. Aby móc samodzielnie na nim jeździć, musicie skończyć odpowiedni kurs.

Kto może wziąć udział w kursie na skuter wodny?

W takim szkoleniu może uczestniczyć każdy, kto ukończył 14 rok życia. Osoby niepełnoletnie, które chcą nabyć takie uprawnia, muszą dostarczyć pisemną zgodę rodzica, że zgadza się on na udział swojego dziecka w kursie. Dodamy tutaj również, że osoby poniżej 16 lat mogą prowadzić skuter wodny, którego pojemność silnika nie jest większa niż 60 kW.

Jak wygląda kurs na skuter wodny?

Szkolenie podzielone jest na dwie części, teoretyczną i praktyczną. Podczas tej pierwszej kursanci uczą się obsługi pojazdu, co jest im niezbędne podczas jazdy. Zapoznają się oni również z zasadami poruszania się po jeziorach czy innych zbiornikach wodnych. Kolejnym elementem szkolenia, jak zapoznanie się z budową pojazdu. Ważną częścią szkolenie jest również przedstawienie wszystkich przepisów, które dokładnie zostaną wyjaśnione. Podczas części praktycznej, kursanci będą mogli swoją dotychczasową wiedzę wykorzystywać w rzeczywistości, podczas jazdy.

Ile trwa kurs?

Zazwyczaj takie szkolenia trwają kilka godzin. Na początku przez jakiś czas kursanci zapoznają się z zagadnieniami teoretycznymi, a następnie wychodzą na wodę i ćwiczą swoje umiejętności. Dzięki temu, że można go szybko wykonać, macie szanse zdobyć uprawnienia kilka dni przed wyjazdem nad jezioro. Dodajmy również, żeby samodzielnie pływać skuterem wodnym, musicie mieć Patent Sternika Motorowodnego.

Koszt kursu

Zazwyczaj kursy na skuter wodny kosztują do 750zł. Ich cena zależy od firmy, która będzie nam je przeprowadzać. Cena szkolenia jest bardzo atrakcyjna. W szczególności, dlatego że podczas wakacji będziecie mogli już samemu jeździć skuterem wodnym, co zdecydowanie uatrakcyjni wasz wyjazd. Dlatego warto zastanowić się nad takim kursem. Możecie nawet wziąć w nim udział z całą rodziną, a wtedy z pewnością otrzymacie zniżki.

Jeśli jesteś zainteresowany to zapraszam do kontaktu !

Dodaj komentarz