Żeglarz morski

Żeglarz morski

Kursy na żeglarza morskiego są dostępne w naszej ofercie.
Jeśli potrzebujesz takiego kursu zadzwoń do nas ! Pomożemy !

A może jednak przekonamy Cię do naszych pięknych mazurskich klimatów ?

Jak przygotować się do rejsu na mazurach?
Bardzo dużo osób, w czasie swojego wypoczynku, wybiera się na rejs po Mazurach. Jak się do niego przygotować? Co na niego zabrać? Na te pytania odpowiemy wam w tym artykule.


Zaplanuj trasę


Najważniejszą rzeczą, którą musimy zrobić przed rejsem jest jego odpowiednie zaplanowanie. Istotne jest przygotowanie trasy. Wiele osób pewnie lubi spontaniczne podróże, ale jeśli nie masz jeszcze doświadczenia w rejsach, to powinieneś dokładnie zaplanować wyjazd. Warto zorientować się, jakie miejsca możemy w okolicy zobaczyć, gdzie zrobimy zakupy czy zjeść jakiś lokalny posiłek. Dobrze opracowany plan wyjazdu sprawi, że unikniemy niepotrzebnego stresu i będziemy mogli więcej czasu poświęcić na odpoczynek.


Wybór jachtu


Jest to kolejna rzecz związana z planowaniem. Kilka tygodni przed wyjazdem warto wynająć jacht. Nie zostawiajmy tego na ostatnią chwilę, ponieważ jeśli jedziemy w trakcie sezonu, możemy mieć problem z organizacją sprzętu. Warto również wypożyczyć jacht z poleconej firmy, dzięki temu będziemy mieć pewność, że wszystko będzie tak, jak powinno być.
Dobierz odpowiednie osoby do załogi


Rejs bywa stresujący. Najczęściej trwa on kilka dni, a czasami nawet tygodni. W tym czasie będziemy zamknięci razem z naszymi towarzyszami na małej przestrzeni. Dlatego warto zabrać osoby, z którymi najlepiej nam się współpracuje. Dzięki temu wszystkie stresujące momenty staną się łatwiejsze, a wy będziecie czuć, że macie wsparcie wśród najbliższych. Warto również ustalić zasady życia na jachcie. Brzmi to może, jak regulamin na szkolnej wycieczce, ale dzięki temu wszyscy będą znać swoje obowiązki, co może zminimalizować ilość kłótni podczas wyjazdu.

Co spakować?


Bardzo ważne podczas pakowania się na rejs jest zakup ekologicznych kosmetyków i środków czystości. Wszystko, czego będziemy używać, trafi do wody, a przecież nie chcemy zanieczyścić naszych pięknych Mazur. Kolejną ważną rzeczą jest ilość rzeczy, którą weźmiemy. Pamiętajcie, że podczas rejsu będziecie mieli niewielką przestrzeń, w której będziecie jeść, spać, myć się itp. Im więcej rzeczy będziecie mieć, tym trudniej będzie wam funkcjonować. Co do jedzenia, warto wziąć produkty z długą datą ważności, aby nie zepsuły nam się w trakcie wyjazdu, ponieważ będziecie produkować nadmierną ilość śmieci.

Jeśli jesteś zainteresowany takim kursem to zapraszam do kontaktu !

Dodaj komentarz